7.ročník Březinského guláše

• začíná v úterý 28.9. 07:00 - končí v 23:59
  •  koná se Hřiště U Svatých v Březině

Pranostika na den české státnosti praví:

• Je-li na svatého Václava bouřka, bývá dlouho teplo.
  • Na svatého Václava pěkný den, přijde pohodlný podzimek.
  • Přijde Václav – kamna připrav! (že by na guláš?)

Takže, ať bude počasí jakékoliv, Svatováclavské časy přinesou do podzima pěkné počasí.

A v tento den budeme u nás v obci na hřišti opět vařit a hodovat. Na letošní kuchařské klání vychází takzvaná volná disciplína. Takže každý tým bude vařit libovolný guláš z masa které si sám obstará. Samozřejmě bude doufat, že až v 1 hodinu odpoledne bude rozdávat degustační porce, dostane nejvíc hlasů od všech co příjdou ochutnat.

Přijďte taky ochutnávat a bavit se.

Novinky z obce a volného času

Nabídka revizí a kontrol kotlů

aktualizace události: 3. 4. 2021,

• začíná v neděli 11.4. 00:00 - končí v 23:59
  •  koná se Březina

Dne 11.4.2021 do Naší obce přijede Topenářský servis s.r.o. (kominíci) a zájemcům budou provádět revize kotlů na tuhá paliva. Dále pak jsou možné kontroly a číštění komínů. Zájemci se mohou objednat telefonicky na čísle 608 748 989. Cena za kontrolu a čištění komínu je 350,- Kč a za revizi kotle na tuhá paliva je 800,- Kč. Níže přikládám leták.