2021 2022
Březina má nový web

Nová webová stránka obce cílí na Vás, na občany.

Co nového Vám přináší, jaké jsou její hlavní výhody? To se dozvíte v tomto článku.

číst více
aktualizováno: 29. 8. 2020 19:19,

Novinky z obce

Naše obec

Naše malá obec Březina leží na samém okraji Českého ráje v Královéhradeckém kraji, 3 km od okresního města Jičín, v malebné přírodě, ekologicky čistém prostředí Podkrkonoší. Je bohatě obdařena krásnými lesními porosty a zemědělskými polnostmi rozkládajícími se v okolí, a krajina jako celek s dominantou kopce Veliš a blízkými Prachovskými skalami přispívá ke klidnému pocitu a radosti ze života. Obec leží na rovině, jež má nadmořskou výškou 272 m.n.m. První písemná zmínka je z roku 1393.

Březina má nový web

aktualizace článku: 3. 2. 2021

Nová webová stránka obce cílí na Vás, na občany.