Vítejte na stránkách obce Obec Březina.

Sběr nebezpečných složek kom.odpadu

Dne 22.10.2023 proběhne v čase od 09:45 hod. do  09:55 hod. odvoz nebezpečných složek komunálního odpadu. Svoz jako vždy u starého obecního úřadu (autobusová zastávka Březina - náves). Více na přiloženém letáku.

Multifunkční hřiště

Mulifunkční sportovní hřiště obce Březina

obrázek nenalezen

Rekonstrukce cesty Ostružno - Březina

Vážení spoluobčané, v tomto týdnu začala rekonstrukce cesty Ostružno - Březina (spojovací, obslužné cesty, ne "hlavní" komunikace, Březina, Hlásná Lhota, Ostružno). Rekonstrukce by dle smlouvy měla být hotová v termínu do 31.10.2023, ale všichni víme jak to chodí, termín se může klidně prodloužit. Z uvedené je velice pravděpodobné, že v obci bude větší provoz nákladní a stavební techniky. Dále na obecním pozemku vedle kaple je se souhlasem obecního zastupitelstva umístěna stavební buňka, která slouží jako zázemí pro stavební spol., která provádí rekonstrukci cestu. Jedná se o spol. M-silnice.

Dále bych Vám tímto sdělil, že obec Březina se nijak finančně, ani jiným způsobem nepodílí na rekonstrukci komunikace, kdy realizace od projektu až po stavební povolení je v kompeteci pozemkového úřadu v Jičíně, kdy tedy i po finanční stránce celou rekonstrukci zabezpečuje pozemkový úřad. Naše obec je pouze účastníkem stavebního řízení, protože zmíněná cesta se nachází v katastrálním území obce Březina a je v jejím majetku.

Tímto se jménem zastupitelsta všem omlouvám za možné vzniklé dopravní komplikace, i za jakéko-li jiné komplikace vzniklé touto rekonstrukcí, a dále všem spoluobčanům, který do těchto míst chodí venčit své miláčky.

Dětský den

Tuto sobotu 27.5.2023 od 13:00 hod. se bude pořádat na hřišti U Svatých dětský den. Tímto jste všichni srdečně zváni.

Vánoční zpívání

Poslední adventní neděli 18.12.2022 jste od 17:00 hod. všichni srdečně zvání do místní kaple, kde proběhne již tradiční vánoční zpívání

Rozsvěcení vánočního stromku

Dne 27.11.2022 (první adventní neděli) od 17:00 hod. proběhne na návsi sousedské setkání u příležitosti rozsvícení vánočního stromu. K tomu nám budou hrát koledy a plným proudem poteče svařené víno. Tímto Vás všechy srdečně zveme.

Dále bych Vás chtěl pozvat 1.1.2023 v 00:00 hod. k novoročnímu přípitku a popřádní si jen toho nejlepšího do nového roku 2023 na náves k vánočnímu stromku.

Sběr nebezpečných složek kom.odpadu

Dne 23.10.2022 proběhne v čase od 09:45 hod. do  09:55 hod. odvoz nebezpečných složek komunálního odpadu. Svoz jako vždy u starého obecního úřadu (autobusová zastávka Březina - náves). Více na přiloženém letáku.

8. Březinský guláš 2022

Ve středu 28.9.2022 na hřišti „U Svatých“ uskuteční již 8. ročník soutěže o nejlepší guláš uvařený v polních podmínkách na Březině. Klání se zúčastní celkem sedm kuchařů s jejich pomocníky, kdy ve 13:00 hod. bude uvařeno spoustu guláše. Tímto jste všichni srdečně zváni.

obrázek nenalezen

Sběr nebezpečných složek kom.odpadu

Dne 15.5.2022 proběhne v čase od 09:45 hod. do  09:55 hod. odvoz nebezpečných složek komunálního odpadu. Více na přiloženém letáku.

7. Březinský guláš 2021

Tohoto kuchařského klání, kdy se vařilo z různých mas, se zúčastnily: Michal Babák, Jirka Machačka, Honza Kulhánek, Pavel Karásek, Libor Valenta, Martin Pilař, Petra Sobotková s Dominikou Štálovou, Petra Tmějová, Jarda Sobotka, všichni se svými kuchtíky. Kuchaři mezi sebou vyhodnotili shodným počtem hlasů Petru s Dominikou a Honzu za uvaření nejchutnějšího guláše. Nejvíc bodů za svůj guláš od veřejnosti získal Honza Kulhánek se svým otcem. Gratulace k vítězství

počet obrázků 138

10. Březinský kopanec

Za krásného počasí jsme odehráli již 10.ročník, který sponzorsky podpořili: Obec Březina, TEC-AIR s.r.o., tesařství – truhlářství Valenta, STAV MAT stavebniny, Cyklo point Jičín, Eko-kom, DEK stavebniny, Agrotest Žežulka, Hasičská vz. Pojišťovna, Elektros Martinice, Ekolservis N.Paka. Dále patří velké poděkování všem, kteří se na organizaci a zdárném průběhu turnaje podíleli.

Mimořádně ocenění: nejstarší a nejmladší hráč, Vít Kendík za hráčskou účast a organizační pomoc ve všech deseti ročnících, Luděk Tomiček z týmu Šlikováci za to, že v 10.ročníku našeho turnaje skončil s týmem na 10.místě a měl na dresu č.10 (byla to náhoda a měl štěstí).

Konečné pořadí: 1.165, 2.ČSSR, 3.Hasiči, 4.Bílý Balet Březina, 5.Top Gun, 6.Top Gun II., 7.Příchvoj, 8.Skoromládež, 9.Pohodáři, 10.Šlikovna, 11.Žízeň, 12.Medvědi, 13.Motosport Veliš, 14.Sorry jako, 15.Květinky, 16.Joung Boys

počet obrázků 298

publikováno: 26. 11. 2020 13:43,